Haber İhbar!  |  Reklam  |  İletişim
FİRMA REHBERİNE ÜCRETSİZ KAYIT   |   Sık Kullanılanlara Ekle!

Bodrum Mahallelerinde

19 Mart 2014 Çarşamba

Bodrum-Mehmet Tosun ve VatandaşlarBaşkan Mehmet Tosun Bodrum’un mahallerinde coşkuyla karşılanıyor. Gittiği her mahallede kalabalık gruplara seslenen Başkan Mehmet Tosun, Cevat Şakir, Kumbahçe ve Umurça mahallerindeki toplantılara katıldı. Kumbahçe’deki kaçak iskeleyi göreve gelir gelmez kaldıracaklarını söyleyen Başkan Mehmet Tosun, meydandaki kesilen ağaçların yerine yeni ağaçlar dikeceklerini söyledi. Umurça Mahallesi’nde ise bir vatandaş, Başkan Mehmet Tosun’u ve ekibini çocukluğundan beri tanıdığını belirterek, “Sizin nereniz mafya?” diye sordu, yapılan dedikodulara inanmadıklarını söyledi. MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran ise, Bodrum Halkı’nın herhangi bir partiye şartlanmadığını, bunu 2009 seçimlerinde gördüklerini söyledi, “Bodrum Halkı bu anlamda, eğer parti şartlanmışlığı içerisinde olsaydı, Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapardı.” dedi. Bodrum’un durumunu, işgal altındaki Türkiye’ye benzeten Başaran, “30 Mart sabahı, Bodrum limanına bir Bandırma Vapuru yanaştırmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Bodrum’un mahallerinde düzenlenen toplantılarda vatandaşlarla buluşuyor. Toplantılara Cevat Şakir Mahallesi’nden başlayan Başkan Mehmet Tosun ve ekibini coşkulu bir kalabalık karşılarken, MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran ve MHP’nin geçmiş dönem Muğla milletvekillerinden Metin Ergun ve DP’li Beyler Koca da Başkan Mehmet Tosun’a eşlik etti.

Bodrum-Mehmet Tosun ve Vatandaşlar“Değişim Şart”

Başkan Mehmet Tosun, “Gece gündüz çalışacağız arkadaşlar, Konacık’taki gibi… Bakın ben, saat sabah 07.00′de işe başlayan bir arkadaşınızım. Bazen gece 11.00′de, 12.00′de evime giden bir arkadaşınızım. Değerli arkadaşlarım bunu niçin anlatıyorum; geçmişten bugüne Bodrum Yarımadası’ndaki her mahallemizde sorunlar biriktirmişiz. Ama o şekilde, ama bu şekilde çözememişiz. Bu gerçeklerle yüzleşerek, Bodrum Yarımadası’nı geleceğe taşıyacağız. Şu anda Gümbet’in sokakları, Cevat Şakir’in sokakları güvenli mi? Aydınlatması tamam mı? Pazar yerinden memnun musunuz? Peki ne zaman yapıldı pazar yeri? Yeni… Yeni olan bir projeden siz memnun değilseniz, burada bir sorun var arkadaşlar, o yüzden ‘değişim şart’ diyoruz.” şeklinde konuştu.

Bodrum-Dövizler“Bu Kazıkları Çıkaracak İrade”

Başkan Mehmet Tosun ve ekibinin sonraki durağı Kumbahçe Mahallesi oldu. Burada, “Kumbahçe’nin kalbine saplanan bu kazıkları çıkaracak irade mahallemize hoş geldin.” dövizi ile karşılanan Başkan Mehmet Tosun, yine coşkulu bir kalabalıkla karşılaştı.

Daha önce belediye başkanlığı yapmış başkan adaylarının seçim vaatlerini muhafaza ederek, gerçekleştirip gerçekleştirmediğine bakıp, aday yapıp yapmayacaklarına karar verdiklerini anlatan MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, “Şükürler olsun ki, bugün sizin huzurunuzda vaat ettiği her şeyi yapmış, sonuna kadar gerçekleştirmiş bir adayla karşınıza geldik.” dedi. Başaran sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bütün mallarını haciz ettirmeyen, personelinin maaşlarını günü gününe ödeyen ve aynı zamanda çalıştırdığı insanlara korku salmayan, alçak gönüllü, mütevazi, büyüklerine saygısı olan, küçüklerine sevgisi olan bir belediye başkanı istiyor, Kumbahçe bunu istiyor.”

Bodrum-Mehmet Tosun ve Vatandaşlar“Belediye Neredeydi Acaba?”

Daha sonra söz alan Başkan Mehmet Tosun, Kumbahçe’deki kaçak iskelenin kazıklarını işaret ederek, “Evinize bir ilave yapmak istediğinizde belediye bir sürü bürokrasi çıkarıyor mu? İzin almadığınız zaman zabıta geliyor mu? Peki bu Kumbahçe’nin kalbinde, Bodrum’un göbeğinde, bu iskele yapılırken belediye neredeydi acaba? Uyuyordu. O zaman ne yapacağız, 30 Mart’tan itibaren, uyumayan, Kumbahçe’ye sahip çıkan bir belediye başkanını seçeceğiz. Buradan söz veriyoruz; Kumbahçe’nin istemediği hiçbir projeye imza atmayacağız o, Kumbahçe’nin kalbine saplanan kaçak iskeleyi de ilk fırsatta oradan kaldıracağız.” dedi.

Bodrum-Mehmet Tosun ve VatandaşlarYeniden Ağaçlandıracak

Kumbahçe’deki taksi durağını kaldıracağı dedikodusunu yalanlayan Başkan Mehmet Tosun, “Buraya bir Atatürk büstü konacak, meydan düzenlemesi yapılacak, Kumbahçe’ye o meydanı kazandıracağız, bir de ağaçları tekrar dikeceğiz.” diye konuştu.

Ayrıca her fırtınada teknelerinin batacağı korkusuyla yaşayan balıkçılara da sağlam bir barınak yapacaklarını söyleyen Başkan Mehmet Tosun, sokakları düzenleyeceklerini, Konacık’taki gibi yolları genişletmeden, eski Bodrum sokaklarını geri getireceklerini anlattı. Başkan Mehmet Tosun, “Bunları da size sorarak yapacağız. Proje hazırlayacağız, bu toplantılar gibi toplantılar düzenlemek suretiyle Kumbahçe Halkı’nın görüşünü alarak, onay aldığımız projeleri hayata geçireceğiz. Öyle, ‘ben yaptım oldu kardeşim, sen buna razı olacaksın’ dönemini 30 Mart’ta bitiriyoruz.” dedi.

Başkan Mehmet Tosun, “Bir proje geliştireceğiz, sahilimizi yeniden düzenleyeceğiz, ne esnafımızı mağdur edeceğiz, ne de vatandaşımızı mağdur edeceğiz. Kumbahçe’deki vatandaşlarımız, Kumbahçe’den denize girecek.” şeklinde konuştu.

Bodrum-Mehmet Tosun ve VatandaşlarSu Baskınları

“Altyapıyı yapın.” diye seslenen vatandaşa, “Altyapıyı da yapacağız, sıra ona geliyor.” diyen Başkan Mehmet Tosun, “Hafif yağan yağmurda Bodrum İlçe Merkezi’nde su baskınları yaşanıyor mu? Ulusal kanallara haber konusu oluyor muyuz? Tüm Bodrum’un sokaklarındaki yağmur suyuyla ilgili problemi çözeceğiz, artık vatandaşlarımız su baskınlarına maruz kalmayacak.” dedi.

Bodrum-Mehmet Tosun ve Vatandaşlar“Bu Mermerler Hamamda Kullanılır”

“Şimdi gelelim bu mermerlere; niye döşediler anlamış değilim.” diyen Başkan Mehmet Tosun, “Hem devletin parasını harcıyorsunuz, bu kadar masraf ediyorsunuz, hem de vatandaşımız kayıyor. O kadar memleket gezdim, bu mermerlerin tamamı iç mekân kaplamasında kullanılır. Hatta hamamlarda kullanılır. Bizim burada niye kullandığımızı, ben bir türlü çözemedim.” diye konuştu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni referans gösterenleri eleştiren Başkan Mehmet Tosun, “Bugüne kadar bütün yetkiler belediyelerde miydi? Bodrum Belediyesi’nin yetkileri de, diğer belediyeler gibi geniş miydi? Her türlü yetkiye sahipler miydi? Şimdi, 5 yıl geçmiş, bugüne kadar çözmemişler. Ondan sonra diyorlar ki, ‘Büyükşehir ile birlikte çözeceğiz’. Yahu kardeşim, sen bugüne kadar çözmemişsin, niye Büyükşehir’e havale ediyorsun? Parti mazereti, Büyükşehir mazereti üretmeyeceğiz. Çalışmak için geliyoruz değerli hemşehrilerim, bunlara inanmayın!” dedi.

Bodrum-Mehmet Tosun ve Vatandaşlar2009 Seçimlerinden Örnek Verdi

Umurça Mahallesi’ndeki toplantıda konuşan MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, Bodrum’un CHP’nin kalesi olduğu sözlerine eleştiri getirerek, “Bodrum Halkı parti şartlanmışlığı içinde değildir. Bodrum Halkı zekidir ve adayları inceler, kim daha iyi yapabilir noktasında, hangisine kanaat getirirse, ona oy verir. Hemen tarihe baktığımız zaman, 2009 seçimleri, Meclis’te tabelası kalmamış bir partinin adayını burada belediye başkanı seçti. Bodrum Halkı bu anlamda, eğer parti şartlanmışlığı içerisinde olsaydı, Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapardı. Onun için, mevcut adaylar içerisinde O’na yetki vermeyi uygun gördü.” dedi.

Bodrum-Asım Başaran160 Milyon Borç

“Bodrum artık bu kısır tartışmalardan yoruldu.” diyen Başaran, “Bodrum’un ayaklarının üstüne kalkması lazım, kaynaklarını doğru kullanması lazım. 160 milyon lira borcu var. Bütün malları hacizli, kıpırdayacak durumu yok.” hatırlatmasını yaptı.

Başaran sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir tarafta gelmişler Yokuşbaşı’na kadar birileri yapıyor. Bodrum’un bir tarafına başka birileri geliyor, Bodrum’un dokusuyla alakası olmayan şeyler yapıyor. Bu neye benziyor biliyor musunuz? Tıpkı 90 sene önceki duruma benziyor. Biri gelmiş Akdeniz’i alıyor, biri gelmiş Ege Bölgesi’ni alıyor, biri gelmiş İstanbul’u, biri gelmiş Karadeniz’i… Tabloyu biraz küçültün, aynısı, bu şablon Bodrum’a uyuyor. Ey Umurçalılar, ey bu vatan için kalbi atan insanlar! 30 Mart sabahı, Bodrum limanına bir Bandırma Vapuru yanaştırmaya davet ediyorum.”

Bodrum-Vatandaşlar“Kara Kara Düşünüyorum”

Başkan Mehmet Tosun ise şunları söyledi:

“Ben şimdi kara kara düşünüyorum, 30 Mart’ta belediye başkanı seçildik, mermeri değiştirmeye başladığımızda (16-17 milyon TL’ye satın alınmış, borçlanarak yapılmış) al sana kamu kaynaklarının israfı. Peki biz bunu, niye araştırarak doğrusunu yapmadık? İşte bakın, iyi belediye başkanı, iyi belediye yönetimi, projelerin doğruluğu burada ortaya çıkıyor. Biz 10 yıldan buyana Konacık Belediye Başkanlığı görevini yapıyoruz arkadaşlarım, yaptığımız hiçbir projeyi, bozup tekrar yapmadık. İşte onun için bugün Mehmet Tosun başı dik, anlı açık bir şekilde Bodrum Yarımadası’nın karşısında. Çünkü Konacık’ın kamu kaynaklarını doğru yönettik, yanlış bir iş yapmadık.”

Konacık’taki hizmetleri 100 personelle gerçekleştirdiğini söyleyen Başkan Mehmet Tosun, personeli sayesinde hizmet ettiğini, Bodrum Belediyesi’ndeki eski yeni tüm personele sahip çıkacağını söyledi.

Bodrum-Asım Başaran ve Çocuk5 Yılda Gelen Mikrofon

Umurçalı bir vatandaş ise, “Biz Başkanımızı bulmuşuz, 5 senede bir mikrofon elimize geliyor. Hiç olmazsa bunu değerlendirmemiz lazım.” dedi. Başkan Mehmet Tosun ise, “Bundan sonra sürekli gelecek.” diyerek karşılık verdi. Vatandaş şöyle konuştu:

“Ben 40 yıldır çarşıda esnafım. Eskiden Bodrum’a Yokuşbaşı’ndan indiğin zaman apayrı bir güzellik olurdu. Bu tepede, her sene üç beş tane araba uçardı aşağı. Ben bunu araştırdım kendimce, bunun güzelliği nedir biliyor musunuz; o güzellik karşısında insanlar direksiyon hakimiyetini kaybeder, aşağı düşerdi. Şimdi o güzellikler kalmadı.”

Vatandaş, dünyanın her yerinde satılan Bodrum Sandaleti’nin artık kalmadığını, enflasyon rekoru kıran, kilosu 5-6 liraya satılan Bodrum Mandalinası’nın bahçede 30 kuruşa müşteri bulamadığını, halıcılığın, kilimciliğin bittiğini, özgün değerlerin yok olduğunu anlattı, “Çocuğu askerden gelen arkadaşımız, soluğu belediyede alıyor, bir kamu dairesine koymak için uğraşıyor.” dedi. Vatandaş sözlerini, “Konacık’ta olağanüstü işler yapan Başkanımıza, daha büyük işler yapması için güveniyoruz.” diyerek sonlandırdı.

Bodrum-Mehmet Tosun ve Vatandaşlar“Sizin Nereniz Mafya”

Bir başka vatandaş ise, “Bütün meclis üyesi arkadaşlarımızı tanıyoruz, çocukluğumuzdan beri… Hepimiz çocukluk arkadaşıyız. Şimdi benim her önüme geçen, ‘bu adamlara oy vermeyin, bu adamlar mafya’ diyor. Sizin nereniz mafya!” diye konuştu, dedikodulara inanmadıklarını söyledi.

Mahallenin çocukları balkonlardan “Mehmet Tosun” diyerek tezahüratta bulundular.

Yorum yaz

Foto Galeri

site by (dw) Dynamic Web - Bodrum Web Tasarım
Bodrum Haberleri RSS Feed
KAPAT ×